MOJE  IDEE  I  WYNALAZKI

KNEFEL  +  HUD  +  SOFTWARE  =  CONTROLL
  
               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Knefel - projekt innowacyjnego guzika!

09.11.2016

 

 


KNEFEL + HUD + SOFTWARE = CONTROLL

 

KNEFEL to guzik do intuicyjnego, bezwzrokowego (niemal) kontrolowania, sterowania oprogramowaniem w naszym aucie lub maszynie czy urządzeniu.

Powstał z myślą o tym, jak ułatwić życie kierowcom aut - kiedy autor nie znalazł żadnego systemu, który rozwiązywałby problem odrywania wzroku od jezdni lub innej maszyny, która jest sterowana, postanowiłem przynajmniej teoretycznie skonstruować taki guzik, który umożliwi precyzyjną kontrolę np. muzyki w aucie oraz wygodne i precyzyjne przewijanie utworów muzycznych.

Dalsze przemyślenia zaowocowały tym, że ten guzik może służyć do obsługi wszelkich skomplikowanych urządzeń i maszyn, gdzie konieczne jest sterowanie jedną ręką a posługując się jedną dłonią bylibyśmy w stanie kontrolować całkiem spory zakres pracy albo maszyny lub urządzenia, albo całego systemu multimedialnego oraz innego oprogramowania.

Guzik ten dałoby się zamocować nie tylko w kokpicie auta, ale również wszędzie tam, gdzie jedną dłonią można by obsługiwać pokaźną maszynę - np. na kuli lub elipsoidzie (która to kula byłaby również elementem sterującym innym fragmentem urządzenia) lub na joysticku, który oprócz sterowania samym dżojstikiem umożliwi dodatkowe sterowania KNEFLEM. I to wszystko jedną dłonią, zupełnie intuicyjnie bez odrywania wzroku od wyników swojej pracy.

Siłą KNEFLA jest jego intuicyjność i prostota obsługi. Można go połączyć z innymi systemami obsługi co sprawiłoby, że system zaproponowany przeze mnie (jednoręcznej obsługi skomplikowanych urządzeń) po dopracowaniu przez zespół inżynierów mógłby otworzyć drogę do stworzenia jeszcze lepszych manipulatorów.

Istotną informacją na temat KNEFLA jest, że nie obraca się on dookoła osi obrotu, a tylko wychyla się dwustopniowo w prawo lub lewo. Każda z podświetlonych strzałek jest wklęsła, co sprawia, że nawet w nocy nie patrząc na guzik można obsłużyć go palcami ręki w intuicyjny sposób.