KIM BYŁEM ?   -   KIM JESTEM ?   -   GDZIE ZMIERZAM ?

Wyniki badań kataklizmów na świecie,
w których zginęło co najmniej 100 osób.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki badań wszystkich kataklizmów Ziemi.

09.02.2011

>Strona główna>Artykuły

 

 


Jestem zainteresowany kontynuowaniem profesjonalnych badań w tym zakresie. Jeśli jakiś Instytut Badawczy/Uczelnia Wyższa/Firma prywatna byłyby zainteresowane pogłębieniem badań i uruchomienie szerokiego projektu badawczego, uprzejmie proszę
o kontakt na
email.

 


Pobierz wyniki badań w formacie PDF
============================================

To prawdopodobnie największa prywatna lista wszystkich kataklizmów (posiadających dokładną datę). Wyniki badań mnie osobiście zaszokowały.

Podjąłem się dosyć żmudnej, ale pasjonującej i zaskakującej pracy: postanowiłem zrobić, prawdopodobnie najbardziej szczegółową listę/zestawienie w historii wszystkich kataklizmów, które niosły ze sobą co najmniej 100 ofiar śmiertelnych (gdybym chciał zrobić wszystkie, wyniki byłyby o wiele dokładniejsze, wnioski jeszcze pełniejsze, jednak trwałoby to zbyt długo, dlatego też właśnie od stu ofiar owo zestawienie).

Do tych badań zostały ujęte wszystkie te kataklizmy, których daty są znane (są też niewielkie wyjątki od tych reguł, z pewnych powodów, które wyjaśnię w adnotacji do badań i reguł). Dlatego też 99% uwzględnionych kataklizmów mają dokładne daty, NIE zaś np. "lipiec 1935".

Odszukałem (często żmudne poszukiwania w internecie jednej informacji) ponad 610 wydarzeń, które wstrząsały ludzkością, a które niosły co najmniej sto ofiar w ludziach. Od roku 0 (czyli data narodzin Jezusa) - do 2010 roku. Pierwszym datowanym dokładnie wydarzeniem był wybuch Wezuwiusza 24 sierpnia 79 roku.

Wyniki tych badań/rejestracji dosyć szokujące, być może część Czytelników w wyniku tego, co się teraz dzieje z naturą mogła się ich spodziewać, jednak skala, jaką uzyskujemy dzięki tym badaniom jest precyzyjna i statystyczna.

Jakie kataklizmy uwzględniono w zestawieniu? Wszelkie, o których wystąpienie NIE można obciążyć czynnika ludzkiego - np. pożar jest czynnikiem, który niesie ze sobą to ryzyko.

W badaniach uwzględniono: tornada, huragany/cyklony, wulkany, trzęsienia ziemi, tsunami, śnieżyce, powodzie, lawiny (błotne i ziemne, gdyż lawiny śnieżne mógł spowodować czynnik ludzki, pomimo iż uważa się, że błotne powstają w wyniku wycinania drzew, jednak z uwagi na okoliczności i efekty dzisiaj znane, zostały zaliczone w badaniu jako naturalne).

W badaniach NIE uwzględniono: pożarów, wojen, katastrof maszyn i urządzeń oraz wszelkich kataklizmów, które mogły wystąpić w wyniku zadziałania czynnika ludzkiego - za wyjątkiem kilku przypadków katastrof tam w Chinach i Italii - w jednym z przypadków lawina ziemna spowodowała przebranie tamy i zalanie miejscowości poniżej.

Tylko w jednym, czy dwóch przypadkach można zaliczyć do listy epidemię/pandemię - kiedy data pierwszego pojawienia się zachorowania jest znana, jest ona wówczas datą graniczną. Pozostałe pandemie, jak Plaga Justyniana czy Czarna Śmierć NIE zostały odnotowane w statystykach (ponieważ nie jest znana dokładna data ich pojawienia się) - natomiast jak najbardziej są wliczone do ofiar kataklizmów, których podsumowanie też uwzględniono w jednym z wykresów.

WYNIKI W FORMIE GRAFICZNEJ:


Wykres 1. Podział 100-letni.


Wykres 2 i 3. Podział 300-letni - dwa różne wykresy.Wykres 4. Kraje z największą ilością kataklizmów.


Wykres 5. Dni miesiąca występowania kataklizmów.


Wykres 6. Dni z uwzględn. "Korygującej Inteligencji".


Wykres 7. Wzrost procentowy kataklizmów w okresie 300 lat.


Wykres 8. Liczba ofiar kataklizmów + pandemii (chorób).