KIM BYŁEM ?   -   KIM JESTEM ?   -   GDZIE ZMIERZAM ?


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Śląskie Centrum Terapii Naturalnych.

08.04.2017

 

 

W 1998 roku przeżyłem bardzo ciężką chorobę. Wtedy, kiedy spojrzałem w oczy śmierci, zobaczyłem też jak wielu ludzi w Polsce (i nie tylko) cierpi. Widziałem jaki jest stan polskich szpitali, świadomości lekarzy i tego, że nikt z tym nic nie robi.

Wówczas narodziła się idea, aby takie Centrum powstało na Śląsku (a później w innych częściach kraju). Aby leczyło ludzi wszelkimi dostępnymi metodami, jakie tylko istnieją na świecie. Aby łączyło medycynę klasyczną z medycyną naturalną, aby obydwie dziedziny podały sobie ręce i wzajemnie się uzupełniały.

Dopiero później zdałem sobie sprawę, jak wygląda w Polsce mentalność ludzi odpowiedzialnych za zdrowie, że bez zmiany ich myślenia nie da się tego zrobić. W 2008 roku napisałem którki artykuł z założeniami, jak takie centrum miałoby wyglądać.

I dopiero teraz, kiedy Pan Jerzy Zięba swoją działalnością tworzy nową jakość w leczeniu, kiedy coraz więcej lekarzy dołącza do systemu, który w moim wówczas młodym umyśle w 1998 roku zaczął się kształtować - upatruję szansę na możliwość jego powstania.

Niestety, Pan Jerzy Zięba ze względu na brak odpowiedniej ustawy o lecznictwie w Polsce, sam pomysł uważa za dobry, zaś właśnie problemy prawne uważa za główną przeszkodę.

Centrum otworzyłoby drzwi najnowocześniejszym metodom leczenia, najnowszym aparaturom i medycznym innowacjom i naturopeutom - ale to od Waszego wsparcia zależy, czy zechcecie wspomóc ten projekt.

Dlatego mam do Państwa wielką prośbę: piszcie do Pana Jerzego, spróbujmy wspólnymi siłami nakłonić nie tylko jego, ale innych, do fundamentu założycielskiego centrum, w którym badania nowych dziedzin, nowej nauki, przyniosłyby niezwykłe owoce w postaci miejsca, gdzie spotkaliby się najlepsi fachowcy z całego świata i zaczęliby leczyć badać i formować nowe dziedziny nauki, urządzeń technicznych i potężnej wiedzy, której już dzisiaj zaczątki mamy. Przekonajmy wspólnie Jerzego Ziębę, że Górnoślązak już 20 lat temu chciał stworzyć to, o czym Pan Jerzy mówi dzisiaj, że wszyscy potrzebujemy jego wsparcia, nasze dzieci i wnuki, które mogłyby żyć w lepszym świecie. Bardzo wszystkich proszę: udostępniajcie ten artykuł na Facebooku, swoich blogach, stronach www, piszcie i z pozytywnym nastawieniem starajcie się przekonać Pana Ziębę, żeby pochwycił ten temat. Wesprzyjcie go, bardzo proszę w tej decyzji. Nasza przyszłość leży w naszych rękach.

Wiem, że jest to bardzo trudny temat, ale kiedy pojawił się wyłom w świadomości ludzi i lekarzy, właśnie teraz narodziła się szansa na lepsze leczenie, na brak cierpienia, na połączenie natury i nauki. Każdy, kto przeżył solidną porcję cierpienia wie dokładnie, o czym mówię i myślę. Wierzę, że razem podołamy temu trudnemu wyzwaniu.